Світ

Британія відправить до Польщі винищувачі Typhoon

Британія відправить до Польщі винищувачі Typhoon

Велика Британія відправить до Польщі винищувачі Typhoon, які захищатимуть польський повітряний простір, розповів голова британського уряду Ріші Сунак на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

За словами Сунака, між Польщею і Великою Британією «існує великий зв’язок, який зміцнює безпеку в цій ситуації». Він також сказав, що «Польща витрачає найбільше коштів на безпеку з усіх союзників по НАТО».

Він додав, що в рамках навчань НАТО Steadfast Defender 24, які триватимуть до кінця травня, «до Польщі буде відправлено 16 тисяч британських солдатів».

На конференції після зустрічі в канцелярії Туска, Сунак сказав, що глави урядів говорили, серед іншого, про використання заблокованих російських активів, про міграційний тиск на польсько-білоруському кордоні та про енергетичну співпрацю.

Глава британського уряду запевнив, що «Велика Британія не забуде, що саме польські пілоти рятували життя британців, воюючи в британському небі».

Напередодні візиту до Варшави британський уряд оголосив про найбільший на сьогоднішній день пакет військової допомоги для України. Зокрема, заявив про надання додаткових 500 мільйонів фунтів (618 мільйонів доларів) допомоги. Міністерство оборони також надасть Україні 60 катерів, понад 400 транспортних засобів і понад 1600 ракет.

10 квітня Україна і Велика Британія уклали нову угоду про оборонну і промислову співпрацю. Як повідомив міністр оборони України Рустем Умєров, ця угода стане «дієвим механізмом посилення співпраці у військовій галузі, відкриває шлях до надання ще більшої підтримки з боку Великої Британії, залучення найпрогресивніших британських технологій для нашої оборони».

Новини