Політика

Британія розширила санкції проти Білорусі через підтримку агресії РФ проти України

Британія розширила санкції проти Білорусі через підтримку агресії РФ проти України

Влада Великобританії розширила список санкцій проти Білорусі через її підтримку збройної агресії РФ проти України. Як йдеться на сайті уряду країни, нові обмеження стосуються імпорту золота, деревини, каучуку та цементу з Білорусі.

Також Великобританія забороняє постачання в Білорусь товарів подвійного призначення, промислового обладнання та грошових купюр. Вводяться також нові обмеження щодо білоруських фізичних осіб і компаній, які допомагають Росії обходити західні санкції.

Крім того, британський уряд обмежить доступ у країні до провладних білоруських інтернет-ЗМІ, які перебувають під санкціями Великобританії.

Влада країни також розширила критерії внесення до списку санкцій фізичних та юридичних осіб з Білорусі. Згідно з новими критеріями, Великобританія може накладати санкції на родичів білорусів, які вже потрапили під обмеження.

«Новий пакет посилює економічний тиск на Лукашенка та його режим, який активно сприяє військовим зусиллям Росії та ігнорує територіальну цілісність України», – заявив глава МЗС Великобританії Джеймс Клеверлі.

Великобританія запровадила санкції проти Білорусі у липні 2022 року. Тоді йшлося про заборону на експорт продуктів нафтопереробки, передових технологій і предметів розкоші. Британська влада також заборонила імпорт білоруського заліза та сталі, обмежила доступ Білорусі до фінансового сектору – випуску боргових зобов’язань та цінних паперів у Лондоні. Загалом заборони торкнулися імпорту та експорту товарів на суму близько 60 мільйонів фунтів стерлінгів.

Білорусь не бере прямої участі у війні проти України, але її влада надала територію країни для проїзду та дислокації російських військ, а з території Білорусі завдавалися удари по Україні.

Новини