Важливо

Армія РФ готова випустити по Україні до 16 крилатих ракет з Чорного моря – Міноборони


Армія Росії готова випустити по Україні до 16 крилатих ракет типу «Калібр», які зосереджені на двох її кораблях, що базуються в акваторії Чорного моря. Про це повідомив речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник, посилаючись на дані української розвідки станом на 20 травня.

Загалом, як зазначають у Міноборони, кораблі Чорноморського флоту в акваторіях Чорного та Азовського морів наразі продовжують ізолювати район ведення бойових дій, ведуть розвідку, надають вогневу підтримку своїм військам та продовжують блокувати цивільне судоплавство.

Читайте також: Війська РФ обстріляли у Сєвєродонецьку школу, де ховалися люди, є загиблі – Гайдай

17 травня міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що на наразі близько 167 тисяч російських військових залучені у війні проти України на її території.

Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний повідомив 13 травня, що Росія щодня випускає від 10 до 14 крилатих ракет по українських обʼєктах цивільної інфраструктури.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління верховного комісара ООН із прав людини зафіксувало 8189 випадків загибелі чи поранення цивільних людей в Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії: 3838 загиблих і 4351 поранений. Це дані від 24 лютого до півночі 19 травня. Реальні цифри – значно вищі, наголошують в ООН.

Новини