Світ

Акунін заявив про блокування сайтів в Росії, що продавали «небажані» книги

Акунін заявив про блокування сайтів в Росії, що продавали «небажані» книги

Російське цензурне відомство «Роскомнадзор» заблокувало на території Росії сайти видавництва Freedom Letters і проєкту BAbook, заснованого російським письменником Борисом Акуніним.

Як пише російська служба Радіо Свобода, обидва сайти функціонують як книжкові магазини. У їхньому асортименті є книги, визнані «небажаними для продажу в Росії».

Борис Акунін повідомив, що приводом для блокування стала наявність у продажу останнього роману російського письменника Володимира Сорокіна «Спадщина», який Freedom Letters видало, а BAbook реалізовував. За словами Акуніна, за кілька днів до блокування, «Роскомнадзор» попросив прибрати книгу з магазину, але BAbook відмовився це робити.

У грудні 2023 року проти Акуніна у Росії була порушена кримінальна справа про «фейки» про російську армію та публічне виправдання тероризму.

Письменник порадив обходити блокування за допомогою VPN.

Роман Сорокіна викликав хвилю скарг до Слідчого комітету РФ через описи насильства, що містяться в ньому, і нібито «ЛГБТ-пропаганду».

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну в Росії заблокували понад мільйон сайтів, у тому числі соціальні мережі Facebook, Instagram та Twitter (зараз – X), а також сайти незалежних ЗМІ, включаючи Радіо Свобода.

Новини