Світ

Агентство Moody’s повідомило про дефолт Білорусі за зовнішнім боргом

Агентство Moody’s повідомило про дефолт Білорусі за зовнішнім боргом

Білорусь допустила дефолт із зовнішніх боргових зобов’язань, повідомляє міжнародне рейтингове агентство Moody’s.

Згідно з повідомленням, 13 липня завершився пільговий період, протягом якого країна мала виплатити 22,9 мільйона доларів за єврооблігаціями Belarus-27. Білоруський Мінфін здійснив цей платіж у національній валюті, через що власники бондів не змогли отримати виплати.

Наприкінці червня уряд Білорусі оголосив, що країна виконуватиме боргові зобов’язання щодо єврооблігацій у білоруських рублях за курсом Нацбанку. У білоруському уряді назвали це рішення вимушеним заходом, оскільки учасники системи не можуть гарантувати повноту та своєчасність перерахування коштів усім власникам єврооблігацій.

27 червня Moody’s повідомило про дефолт Росії за єврооблігаціями і не виключило нові дефолти щодо майбутніх виплат. До цього про настання дефолту повідомляли Bloomberg та The Wall Street Journal. За їхніми даними, Росія не виконала зобов’язань уперше з 1918 року. Йдеться про два випуски єврооблігацій – доларові зі строком погашення у 2026 році та номіновані у євро зі строком погашення у 2036-му.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання журналістів, чи згодні у Кремлі із заявами про дефолт у РФ, сказав: «Ні, не згодні».

Російський Мінфін, у свою чергу, послався на те, що інвестори не отримали платежів за двома випусками суверенних євробондів РФ «через дії третіх осіб».

Новини