Події

10 українських військових пройшли навчання з обслуговування F-16 – Міноборони Нідерландів

10 українських військових пройшли навчання з обслуговування F-16 – Міноборони Нідерландів

Десятеро українських військових пройшли навчання в Нідерландах з обслуговування винищувачів F-16, повідомило 21 травня нідерландське Міністерство оборони.

За повідомленням, українці навчилися обслуговувати всі важливі для пілоти частини винищувача: шолом, кисневі системи і парашути на борту.

Також українські військові тренувалися складати і перевіряти комплект виживання, який дає змогу пілоту винищувача протриматися кілька днів після аварійної посадки. До нього входять їжа і ліки.

У Міноборони нагадали, що Нідерланди погодилися надати Україні щонайменше 24 F-16.

Раніше Міністерство оборони Данії повідомляло, що країна передасть Україні винищувачі F-16 цього літа. У відомстві зауважили, що встановити чіткий графік передачі винищувачів F-16 важко, тому що «є кілька умов, які повинні бути виконані для того, щоб Україна могла використовувати надані літаки».

Українські пілоти нині проходять навчання. За даними видання The New York Times, Україна може отримати до липня лише шість із приблизно 45 винищувачів F-16, обіцяних західними країнами. Очікується, що до літа цього року будуть готові 12 льотчиків – це менше, ніж повна ескадрилья.

Влада України неодноразово заявляла, що поява західних винищувачів в Україні може змінити ситуацію на полі бою, адже Росія має «повну перевагу в небі» на окупованих територіях.

Новини